Pomoc społeczna

Szkolenia z pomocy społecznej

Prowadzimy szkolenia z pomocy społecznej. Dedykowane są przede wszystkim pracownikom OPS/CUS. Przedmiotem szkoleń są najnowsze zmiany przepisów prawnych w tym obszarze. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z zakresem realizowanych zadań statutowych jednostek pomocy społecznej, a także z mechanizm finansowania poszczególnych zadań. Szkolenie z pomocy społecznej to także najlepszy sposób na aktualizacje procedur wewnętrznych funkcjonujących w każdej jednostce.

Dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia dotyczące wypalenia zawodowego i stresu w pracy pracownika socjalnego. Od lat obserwujemy, że jest to poważny i powszechny problem w obszarze pomocy społecznej. Podczas naszego szkolenia dowiesz się m.in.:

  • czym jest stres oraz wypalenie zawodowe;

  • jakie są przyczyny oraz objawy wypalenia zawodowego;

  • jakie są fazy wypalenia zawodowego;

  • jakie są techniki radzenia sobie z wypaleniem zawodowym.

Prowadzimy również szkolenia dotyczące obowiązków i uprawnień pracowników socjalnych. Podczas kursu poruszane są m.in. takie kwestie jak:

  • prawo pracownika socjalnego do żądania informacji;

  • ochrona prawna pracowników socjalnych;

  • dodatek do wynagrodzenia dla pracownika socjalnego;

  • przestrzeganie zasad etycznych.

Szkolenia z zakresu pomocy społecznej prowadzą certyfikowani i doświadczeni szkoleniowcy, m.in. Małgorzata Jaźwińska (ekonomistka i praktyk z 25-letnim stażem pracy w instytucjach pomocy społecznej) dr Michał Gluzek (doktor nauk społecznych, certyfikowany superwizor pracy socjalnej, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie) dr Agnieszka Gazda (prawnik specjalizujący się w pomocy społecznej).

Serdecznie zapraszamy na nasze szkolenia z pomocy społecznej w formie stacjonarnej oraz online. W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

 

Szkolenia z pomocy społecznej – po uwzględnieniu zmian

Szkolenia z pomocy społecznej są dedykowane przede wszystkim pracownikom OPS/CUS. Przedmiotem szkoleń są przede wszystkim najnowsze zmiany przepisów prawnych w tym obszarze. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z zakresem realizowanych zadań statutowych jednostek pomocy społecznej, a także z mechanizm finansowania poszczególnych zadań. Szkolenie z pomocy społecznej to także najlepszy sposób na aktualizacje procedur wewnętrznych funkcjonujących w każdej jednostce.

Nie odnaleziono wydarzeń!