Praca zdalna w dobie pandemii

Planowanie i rozliczanie czasu pracy w 2022 r.
Prowadzący
Zbigniew Zych
  • O szkoleniu
  • Agenda
  • Najczęstsze pytania
  • Cel szkolenia:

    Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z czasem pracy pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem zasad prowadzenia ewidencji czasu pracy, planowania czasu pracy również na gruncie samorządowej pragmatyki pracowniczej, uzyskanie wiedzy w zakresie dopuszczalności i sposobu wprowadzania instrumentów uelastycznia czasu pracy, zapoznanie z zasadami rozliczania czasu pracy pracowników posiadających umiarkowany lub znaczny stopień niepełnosprawności, nabycie umiejętności w zakresie polecania oraz dokumentowania pracy zdalnej, poznanie bieżących interpretacji przepisów w zakresie omawianej tematyki, zaprezentowanie najczęściej popełnianych błędów stwierdzanych w trakcie kontroli inspektora pracy, możliwość konsultacji z wykładowcą praktycznych problemów przy stosowaniu omawianych przepisów.

  • Szkolenie dedykujemy:

    Osobom, które na co dzień zajmują się planowaniem, ewidencjonowaniem czasu pracy pracowników samorządowych, a także rozliczaniem pracy zdalnej – w szczególności kadrze kierowniczej, pracownikom działów kadr, personalnych, pracownikom działów prawno-organizacyjnych.

  • Czas trwania szkolenia:

    5 godz.

O prowadzącym:

Zbigniew Zych
Zbigniew Zych
Prawnik, specjalista z zakresu Prawa pracy

Prawnik, specjalista z zakresu prawa pracy. Na co dzień zajmuje się problematyką prawa pracy, innych stosunków zobowiązaniowych w ramach których świadczona jest praca oraz ochroną danych osobowych. Autor publikacji z zakresu prawa pracy, współorganizator i prelegent licznych konferencji naukowych. Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje jako trener, stale współpracując z podmiotami zajmującymi się profesjonalną organizacją szkoleń. W 2009 r. ukończył administrację na Uniwersytecie Jagiellońskim, w 2010 r. obronił pracę magisterską na kierunku prawo w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2010 r. rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji UJ.

Harmonogram

Praca zdalna w dobie pandemii.

Podstawy prawne i zasady funkcjonowania pracy zdalnej u pracodawcy ze szczególnym uwzględnieniem przepisów wewnątrzzakładowych.
Forma powierzchni pracy zdalnej.
Okres, w jakim praca zdalna może być stosowana.
Obligatoryjność/fakultatywność powierzenia pracy zdalnej.
Zwrot kosztów świadczenia pracy w domu - zasadność potencjalnych roszczeń pracowników.
Obowiązki pracodawcy przy poleceniu świadczenia pracy zdalnej w miejscu zamieszkania pracownika i jednoczesnym braku możliwości jej świadczenia przez pracownika.
Problematyka świadczenia pracy przez pracownika w okresie izolacji w warunkach domowych oraz kwarantanny - dokumentowanie, dopuszczalność udzielenia urlopu wypoczynkowego, badania kontrolne.
Praca zdalna, a potwierdzenie obecności w pracy.
Rozkład czasu pracy oraz ewidencjonowanie czasu pracy przy pracy zdalnej.
Dokumentowanie czynności wykonanych przez pracownika - wzór.
Ochrona miru domowego a kontrola pracownika przez pracodawcę.
Kontrola inspektora pracy PIP w miejscu świadczenia pracy w ramach pracy zdalnej.

Czas pracy w 2022 r.

Omówienie pojęć z zakresu czasu pracy na potrzeby prawidłowego rozliczania i ewidencjonowania czasu pracy, w tym m.in. doby pracowniczej, tygodnia, okresu rozliczeniowego, pracy w godzinach nadliczbowych, norm czasu pracy, pracowników zarządzających zakładem pracy, kierowników wyodrębnionych komórek organizacyjnych.
Ewidencja czasu pracy.
Zasady obliczania wymiaru czasu pracy w 2022 r.
Dobowy i tygodniowy odpoczynek - jak prawidłowo liczyć dobę oraz tydzień na potrzeby odpoczynków.
Prawidłowe rekompensowanie pracownikowi pracy w dniu wolnym, wynikającym z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy (tzw. wolna sobota).
Problematyka naruszenia doby pracowniczej przy wydłużonej pracy w niektórych dniach tygodnia - propozycje rozwiązań.
Rozkład czasu pracy - zasady tworzenia i modyfikacji harmonogramów czasu pracy, termin przekazania grafików, harmonogramy pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy, okres przechowywania.
Właściwe zapisy w umowie o pracę "niepełnoetatowca" dotyczące liczby godzin, z przekroczeniem których pracownik nabywa prawo do dodatku z uwzględnieniem pracowników samorządowych.
Celowość różnicowania w zakładzie pracy systemów i rozkładów czasu pracy.
Dopuszczalność i warunki stosowania instrumentów uelastyczniania czasu pracy, w szczególności: ruchomych rozkładów czasu pracy oraz indywidualnego rozkładu czasu pracy - wzory dokumentów.
Czas pracy w informacji o warunkach zatrudnienia - wzór, najczęściej stwierdzane nieprawidłowości w trakcie kontroli inspektora pracy.
Nadgodziny - polecenie pracy w godzinach nadliczbowych, ewidencjonowanie, ograniczenia podmiotowe i czasowe, zasady rekompensowania, prawidłowa treść wniosku pracownika dot. rekompensowania nadgodzin czasem wolnym (wzór).
Praca w niedzielę i święto - dopuszczalność, zasady rekompensowania z uwzględnieniem różnej ilości godzin świadczenia pracy w te dni.
Wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych - składniki uwzględniane przy naliczaniu wynagrodzenia.
Nadgodziny kadry zarządzającej oraz kierowników wyodrębnionych komórek organizacyjnych.
Praca w niepełnym wymiarze czasu pracy - rekompensowanie pracy ponadwymiarowej.
Zasady zaliczania do czasu pracy podróży służbowych.
Zaliczanie szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe pracowników do czasu pracy.
Ujmowanie w ewidencji czasu pracy okresu wykonywania przez pracownika badań lekarskich profilaktycznych.
Odpracowywanie wyjść prywatnych w praktyce - termin, niezbędna dokumentacja.
Wykroczenia przciwko prawom pracownika z zakresu przepisów o czasie pracy - działania wypełniające znamiona wykroczenia i skutkujące wszczęciem postępowania wykroczeniowego, osoby odpowiedzialne.
Omówienie najczęsciej stwierdzanych błędów z zakresu omawianej tematyki.

UWAGA:
Niniejszy program szkolenia objęty jest prawem autorskim Firmy Jaźwińska-Szkolenia.
Rozpowszechnianie, przetwarzanie lub korzystanie z tego programu bez wiedzy Firmy Jaźwińska-Szkolenia jest zabronione.

Drukuj agendę szkolenia

W jakim czasie będzie dostęp do wykupionego nagrania szkolenia?

Szkolenie nagrane do wykupienia w sklepie internetowym będzie dostępne przez 24 godz. od daty jego uruchomienia.

Czy mogę przesłać pytania do prelegenta przed szkoleniem?

Tak. Nadsyłanie pytań w tematyce szkolenia jest jak najbardziej pożądane. Pytania uczestników szkolenia zostaną przekazane prelegentowi celem udzielenia odpowiedzi podczas trwającego spotkania na żywo. Pytania nadsyłamy na adres kontakt@jazwinska-szkolenia.pl. Najpóźniej na 1 dzień przed szkoleniem.

Jakie metody płatności są akceptowane?

Płatność przelewem na konto wskazane na fakturze lub płatność za pośrednictwem naszej strony Internetowej – PayU przy rezerwacji szkolenia – faktura z dniem płatności elektronicznej.

Czy istnieje możliwość zwrotu pieniędzy za szkolenie?

Rezerwując szkolenie i dokonując płatności elektronicznej otrzymujecie Państwo fakturę. W przypadku rezygnacji przez uczestnika z udziału w szkoleniu w terminie krótszym niż 7 dni przed planowaną datą szkolenia, środki nie będą zwrócone. Jeżeli rezygnacja będzie w terminie dłuższym niż 7 dni od daty planowanego szkolenia - środki zostaną zwrócone na konto, z którego dokonano płatności za uczestnika. Jeżeli szkolenie się nie odbędzie z przyczyn organizatora – środki zostaną zwrócone uczestnikom na konta z których dokonano płatności.

Jakie są wymagania techniczne do udziału w szkoleniu online?

Do przeprowadzania szkoleń online wykorzystujemy program ClickMeeting. Ponieważ ClickMeeting jest platformą opartą na przeglądarce, wymagane jest korzystanie z najaktualniejszych oficjalnych wersji Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge (Chromium), Yandex lub Opera.

Wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: co najmniej  MS Windows 8 (zalecany MS Windows 10 lub 11), Mac OS 10.13 (zalecana najnowsza wersja).
  • Procesor 2 GHz dual-core lub lepszy (4-core zalecane).
  • Minimum 2 GB RAM (najlepiej 4 GB lub więcej).
  • Najaktualniejsza wersja przeglądarki: Chrome, Safari, FireFox, Opera lub Edge.
  • Głośniki lub słuchawki.
  • Podłączenie do Internetu.
 
 

Czy mogę liczyć na pomoc informatyka?

Godzinę przed rozpoczęciem szkolenia oraz przez cały czas trwania szkolenia, zgłoszeni uczestnicy będą mieli dostęp telefoniczny do wskazanego przez Prelegenta informatyka, który - jeśli będzie taka potrzeba - udzieli pomocy odnośnie dostępu do udziału w szkoleniu.

Całość szkolenia online realizowana jest za pomocą platformy ClickMeeting.

Jak mogę złożyć zapotrzebowanie na szkolenie zamknięte?

Firma/Instytucja potrzebująca szkolenia zamkniętego dla swoich pracowników, powinna wysłać zapytanie ofertowe na adres kontakt@jazwinska-szkolenia.pl. Ze wskazaniem tematyki lub zagadnień w jakich oczekuje szkolenia lub warsztatów praktycznych. Wymagane jest określenie lokalizacji miejsca szkoleniowego i podanie ilości uczestników. Nasza firma przygotuje dla Państwa ofertę handlową, przesyłając ją Państwu drogą mailową.

Czy istnieje możliwość konsultacji eksperta/prelegenta w miejscu pracy uczestnika/uczestników?

Tak. W sytuacjach problemowych wymagających analizy dokumentów wewnętrznych organizacji/firmy/jednostki istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji na miejscu. Osoby zainteresowane powinny zgłosić taką potrzebę na adres mailowy kontakt@jazwinska-szkolenia.pl. Wskazując przedmiot i zakres konsultacji. Nasza Firma wyznaczy: czas spotkania, miejsce i koszt.

W jaki sposób uzyskam fakturę za szkolenie?

Faktura zostanie przesłana w dniu szkolenia na adres mailowy wskazany przy rezerwacji szkolenia, płatność do 7 dni po szkoleniu.

Cena szkolenia
400.00 PLN netto*
*cena bez VAT w przypadku finansowania ze środków publicznych

Biorąc udział w szkoleniu otrzymujesz:

  • Dostęp do nagranego szkolenia
  • Certyfikat uczestnictwa
  • Autorskie materiały szkoleniowe w wersji PDF
  • Możliwość zadawania pytań na żywo podczas szkolenia
  • Możliwość konsultacji telefonicznej do 7 dni po szkoleniu
  • Dołączenie do specjalnej grupy Messenger

Nabyte w trakcie przedmiotowego szkolenia umiejętności pozostają w bezpośrednim związku z branżą i zawodem uczestników szkoleń i mają na celu uzyskanie i uaktualnienie wiedzy do celów zawodowych. Szkolenia obejmuje swym zakresem kształcenie zawodowe. W przypadku finansowania jego zakupu min. w 70% lub w całości ze środków publicznych będzie podlegało zwolnieniu z VAT na podst. art. 43 ust. 1 pkt. 29 lit. c ustawy o VAT.

Masz jakieś dodatkowe pytania?

 

Podobne nadchodzące szkolenia

uchwała – decyzja – odpłatność – potrącenia – windykacja
uchwała – decyzja – odpłatność – potrącenia – windykacja
Prowadzący
Małgorzata Jaźwińska
Data szkolenia
25 kwietnia 2024